Czym jest Olimpiada Filozoficzna?

Od lat organizowana przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Olimpiada Filozoficzna jest skierowana do uczniowie szkół średnich, którzy chcieliby rozwijać swoje zainteresowanie filozofią.

Jak przygotujesz się z nami do Olimpiady Filozoficznej?

Dobrze pamiętamy, że stawienie pierwszych króków w Olimpiadzie Filozoficznej nie jest łatwe. Dlatego w ramach naszej oferty chcemy wykorzystać zdobyte przez nas doświadczenie, aby ułatwić Ci drogę do sukcesu.

Z nami możesz mierzyć wysoko! Nasz program przygotowawczy obejmuje wszystkie umiejętności i zagadnienia wymagane na każdym z etapów Olimpiady.

  1. Pomoc w przygotowaniu pracy na etap szkolny Olimpiady Filozoficznej.

    Pomożemy Ci w wyborze tematu na etap szkolny, podsuniemy dostępną bibliografię i nauczymy jak samodzielnie szukać kolejnych materiałów. Zatroszczymy się o to, żeby proces pisania pracy był efektywny i bezstresowy. W podstawowej ofercie sprawdzamy poszczególne wersje pracy oraz zapewniamy szczegółowy kometarz i prowizoryczną ocenę zgodną z kryteriami Olimpiady Filozoficznej.

  2. Przerobimy z Tobą całość materiału z historii filozofii wymaganego na drugim etapie.

    Olimpiada Filozoficzna na drugim etapie sprawdza wiedzę z historii filozofii podzieloną na cztery bloki tematyczne. Razem z nami przerobisz wszystkie wymagane elementy. Nie będziesz musiał się martwić o materiały do czytania i nauki. Zapewniamy najlepsze, sprawdzone i dostosowane do indywidulanych potrzeb materiały, np. opracowania filozoficzne, teksty źrodłowe, notatki do powtórki.

  3. Nauczymy Cię pisać świetne eseje filozoficzne.

    Olimpiada Filozoficzna wymaga rozwiniętych umiejętności pisania esejów filozoficznych na etapie drugim. Cotygodniowe oraz tematyczne testy, oprócz zadań zamkniętych będą zawierać dłuższe zadanie otwarte, dzięki którym nie tylko utrwalisz zdobyta wiedzę, ale również nauczysz się pisać o filozofii. Dodatkowo, część zajęć przeznaczyliśmy na naukę pisania długiego eseju filozoficznego na podstawie podanego cytatu. Przewidzieliśmy kilka pełnowymiarowych esejów, które za każdym razem opatrzymy szczegółowym komentarzem.

  4. Pomożemy Ci ze strategią na etap centralny oraz przeprowadzimy próbne egzaminy ustne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *